Udana Biesiada Myśliwska z rybami

Na dzisiejszą Biesiadę Myśliwską przybyło zacne grono przesympatycznych i uśmiechniętych gości z Milicza, Gogołowic, Krotoszyna, okolic Ostrowa Wielkopolskiego oraz Rawicza. Ta tradycyjna niedzielna uczta odbyła się już po raz czwarty w ramach Dni Karpia w Dolinie Baryczy. Podaliśmy nasze tradycyjne, sprawdzone potrawy: zupę rybną, karpia i suma, pieczenie z dzika i jelenia, bigos myśliwski, pasztet z dzikich gęsi, kaczkę faszerowaną dziką gęsią, schab i boczek z dzika, z własnej roboty kluskami śląskimi, kaszą pęczak, zasmażanymi buraczkami oraz kapustą z grzybami na maśle, surówkami. Do mięs i ryb przygotowaliśmy wyborny sos ze znalezionych rano w lesie prawdziwków i podgrzybków. 

 Dużym wzięciem cieszyło się piwo z browaru Nepomucen, sok jabłkowy od Dziekana i ciasto drożdżowe od Rybki. Na koniec wśród uczestników, którzy oddali głos na wybraną potrawę rybną, rozlosowaliśmy gadżety o tematyce regionalnej: przewodniki po niezwykłościach Doliny Baryczy, film „Rytmy Natury w Dolinie Baryczy” oraz „Stawy Milickie – w krainie niezwykłości”, układanki, koszulki i koszyki na zakupy, przekazane przez „Partnerstwo dla Doliny Baryczy”, koordynatora Dni Karpia.

Jedzenie wszystkim bardzo smakowało, zaś za najlepszą potrawę rybną Biesiady uczestnicy uznali karpia po milicku – wyborny filet usmażony w cebuli z pieprzem i solą z dodatkiem oryginalnego sosu. Za brak jakiejkolwiek ości (wszak to prawdziwy filet!) szefowa kuchni otrzymała oklaski! Serdecznie dziękujemy za uznanie i puste talerze

 

Dziękujemy za udział i zapraszamy za rok!