Lokalnie, naturalnie, zdrowo.

W zgodzie z tradycją myśliwską!

Nasza Kuchnia

DZICZYZNA jest ze wszelkich gatunków mięs mięsem najszlachetniejszym, dlatego rzadko spotykanym, trudno dostępnym i odpowiednio drogim. Nie każdy potrafi też dobrze przyrządzić dziczyznę.

Oferta restauracji „Hubertówka” związana jest wyłącznie z daniami tradycyjnej kuchni myśliwskiej oraz rybnej.

Podajemy dania główne i przystawki na zimno oraz ciepło z dzika, sarny, jelenia, dzikiego ptactwa – pieczenie, rolady, kotleciki, pulpety, pasztety. Jako jedyni w Dolinie Baryczy serwujemy pieczone dzikie gęsi!

W ofercie „Hubertówki” znajdują się również dania z lokalnych ryb – głównie karpia, w miarę dostępności również z suma, lina, sandacza czy jesiotra z gospodarstwa rybackiego „Możdżanów” Karola i Grzegorza Girusów.

Do dań mięsnych i rybnych podajemy ziemniaki od miejscowych rolników, własnoręcznie robione fryty, kluski czy makarony, pieczywo z zaprzyjaźnionej tradycyjnej piekarni Gądkowice p. Edwarda Rybki, zdrowe, ponadczasowe kasze (jęczmienna, gryczana, pęczak – jako jedyny dodatek kupowane w sklepie).

Do naszych potraw szczególnie polecamy naturalne, pełne witamin soki owocowe – bez dodatku wody oraz cukru – od jednego z wiodących lokalnych producentów: gospodarstwo sadownicze Dziekan.

Z piw polecamy szczególnie piwa z lokalnych browarów rzemieślniczych: Nepomucen oraz Milicz.

***

Podstawą jakości podawanych w „Hubertówce” potraw jest doskonały surowiec. Mięso pozyskujemy we własnym zakresie (mąż jest myśliwym z wieloletnim doświadczeniem) w lasach milickich, gdzie zwierzęta mają doskonałe warunki bytowania – ciszę, spokój, środowisko naturalne w bardzo dobry stanie, nieograniczony dostęp do pożywienia. Ponieważ całe życie spędzają na wolności (świeże powietrze, słońce, dużo ruchu), ich mięso ma wybitne właściwości – jest odżywione, dobrze ukrwione (dlatego jest ciemne a nie jasne jak mięso zwierząt z masowych hodowli), posiada wiele składników odżywczych. Profesjonalny myśliwy gwarantuje, że zwierzę jest upolowane i sprawione w sposób fachowy, bez zadawania zwierzęciu niepotrzebnego stresu czy cierpienia, które negatywnie wpływają na jakość mięsa.

Drugim ważnym czynnikiem wpływającym na jakość kuchni w „Hubertówce” są nasze umiejętności  – specjalizujemy się w kuchni myśliwskiej od  blisko 30 lat.  Przepisy restauracyjnych potraw opracowaliśmy sami, nawiązując do tradycyjnych zwyczajów obowiązujących w kuchni myśliwskiej i prostocie składników (pieprz, sól, czosnek, ziele angielskie i liść laurowy, majeranek, cebula, pietruszka); proporcje, czas i metodę pieczenia doskonaliliśmy latami.

***

Życzymy Wam SMACZNEGO i NA ZDROWIE!

A kto choćby raz u nas zasmakuje, ten już na zawsze dziczyznę (w Hubertówce) faworyzuje!