Polecamy to co najlepsze

od naszych sąsiadów.

Dolina Baryczy Poleca

W Dolinie Baryczy z roku na rok jest coraz więcej turystów, którzy nie trafiają tu przypadkiem, a świadomie wybierają cel podróży przyciągani siłą renomy Doliny Baryczy i tutejszej przyrody. Przyjeżdżają zwabieni możliwością obcowania z przyrodą i skorzystania z ciekawej oferty rekreacyjnej. Dlatego można ich spotkać w gwarantujących spokój i kontakt z naturą gospodarstwach agroturystycznych i pensjonatach, przemierzających okolice rowerami, w kajaku, w końskim siodle, pieszo, z lornetkami, z wędką, korzystających z usług lokalnych przewodników opowiadających w ciekawy, dynamiczny sposób o historii, kulturze, tradycjach i przyrodzie regionu, czy organizujących wypady w nieznane, nawet samym mieszkańcom, urokliwe zakątki Doliny Baryczy.

Turyści pragnący ciszy, spokoju ale i wrażeń dla ciała i ducha chętnie uczestniczą w zajęciach z tradycyjnego rękodzieła, korzystają z lokalnej gastronomii, gdzie w tradycyjny sposób przygotowywane są specjały lokalnej  kuchni – potrawy z karpia, lina czy szczupaka,  są również gotowi podążać szlakiem wysokiej jakości produktów lokalnych, wytwarzanych od Przygodzic aż po Żmigród, by samemu uzbierać koszyk lokalnych wyrobów.

Dolina Baryczy słynie z bogatej oferty wysokiej jakości, tradycyjnych produktów lokalnych, tj.: tradycyjnie wypiekanego chleba, świeżych owoców sadowniczych (jabłek, gruszek, brzoskwiń, śliwek, wiśni, truskawek, malin) i naturalnych soków bez dodatku wody i cukru, przetworów owocowych, świeżych warzyw, ekologicznych jaj kur zielononóżek, ryb świeżych i wędzonych. To właśnie ta oferta produktów i usług wyróżniona Znakiem „Dolina Baryczy Poleca” stanowi, obok zabytków i walorów przyrodniczych, największy wabik na świadomych wartości Doliny Baryczy turystów.

„Hubertówka” od roku 2013 jest dumnym użytkownikiem Znaku „Dolina Baryczy Poleca” na usługi gastronomiczne oraz noclegowe.

Zapoznaj się szczegółowo z najszlachetniejszą ofertą Doliny Baryczy. Odwiedź serwis www.dboleca.barycz.pl

Galeria produktów i usług ze Znakiem Dolina Baryczy Poleca:

Fotografia: Marcin Mazurkiewicz, Anna Sobolewska